خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

نصب کولر گازی | سرویس کولر گازی | تعمیر کولر گازی

تعمیر یخچال و فریزر

دفتر مرکزی (خط ویژه)

02188665052

نمایندگی مرکزی :

52 50 66 88 021

نمایندگی شمال :

91 229 229 021

نمایندگی غرب :

15 39 51 66 021

تعمیر یخچال و فریزر

تعمیر یخچال و فریزر

یخچال یکی از مهمترین و پرمصرف ترین ابزار برقی در هر منزلی محسوب می شود که تعمیر یخچال نیز در جای خود برای عملکرد درست این سیستم مهم است. قطعا برای تعمیر یخچال بایستی از یک سرویسکار حرفه ای و زبردست استفاده کرد تا بتواند تعمیر یخچال را در کوتاهترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت انجام دهد. از این رو ما در این مطلب قصد داریم مطالب مهمی را به منظور نگهداری درست و اصولی از یخچال، تعمیر یخچال و همچنین معرفی تعمیرکار متخصص به شما مخاطبان عزیز و محترم ارائه دهیم. اگر شما هم به دنبال راههایی برای تعمیر یخچال خود هستید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

انواع یخچال فریزر

1-یخچال فریزرهای خانگی

 2- یخچال فریزرهای صنعتی

هر کدام از این نوع یخچال فریزرها شامل مدلهای مختلفی هستند برای مثال یخچال فریرزهای خانگی شامل : یخچال فریزر ساید بای ساید و یخچال فریرز طبقه ای می باشد.

یخچال فریرزهای امروزی هر ساله نیاز به سرویس ، بازدید و تعویض فیلتر های اب و هوا دارد. توجه داشته باشید که سرویس و تعمیرات یخچال فریرزهای خود را به افراد متخصص بسپارید.

تعمیرات یخچال شامل 2 بخش می شود

1-تعمیر موتور یخچال و قسمت های مکانیکی

 2- تعمیر قطعات الکتریکی یخچال

یخچال فریرز در قسمت مکانیکی شامل موتور و یا کمپرسور کندانسور اواپراتور لوله و اتصالات می باشد و در قسمت الکتریکی شامل: سنسور ترموستات فن برد الکتریکی- هیتر می باشد.

که در اکثر مواقع قطعات الکتریکی قابل تعمیر نمی باشد و باید قطعه مورد نظر در یخچال فریرز عیب یابی و تعویض شود.

اما در قطعات مکانیکی به غیر از کمپرسور یخچال مابقی قطعات قابل تعمیر می باشند، در صورت تشخیص سوختگی کمپرسور یخچال، کمپرسور نو جایگزین کمپرسور سوخته می شود اما در قطعاتی مانند اواپراتور کندانسور و یا اتصالات، امکان نشتی وجود دارد که قابل تعمیر و جوش دادن می باشد.

اینکه خرابی یخچال شما تا چه حد است و چه مشکلاتی برای یخچال شما به وجود آورده است و یا اینکه یخچال شما نیازمند تعویض قطعه می باشد یا خیر، همگی مواردی می باشند که در تعمیر یخچال مشخص می شوند.

گازهای موجود در یخچال

در داخل سیکل یخچال فریزر، گازمبرد موجود است که در صورت نشتی تخلیه می شود و پس از نشت گیری مدار، شارژ گاز یخچال مجددا انجام می شود.

در تعمیر یخچال فریزر گازهای مختلف و مشخصات مختلفی وجود دارد که متداولترین گاز مورد استفاده در ایران و جهان گاز R134 می باشد که در اکثر یخچال فریزرهای امروزی از ان استفاده می شود.

قبل از گاز R134 متداولترین گاز R12 بوده که هنوز هم در برخی یخچال فریزرها از این گاز استفاده می شود، اما به دلیل اینکه این گاز سبب الودگی محیط زیست و خسارت به لایه ازون می شود، از رده خارج شده و گاز R134 جایگزین آن شده است.

همانطور که خودتان هم می دانید یخچال جزء لوازم خانگی گران محسوب می شود که نگهداری از آن بسیار حساس می باشد، بنابراین در صورتی که یخچال شما به هر دلیلی با خرابی مواجه شد حتما تعمیر یخچال خود را به یک شخص حرفه ای بسپارید.

موتور یخچال فریزر

موتورهای یخچال فریزر که در تعمیر یخچال فریزر باید با انها اشنا باشیم اکثرا مدل پیستونی بوده و در سایزهای مختلف موجود است که بیشتر یخچال ها از موتورهای 4/1 و 2/2 اسب استفاده می کنند.

در تعمیر یخچال فریزر هنگام تعویض موتور باید گاز موجود در سیکل یخچال به طور کامل تخلیه شود، سپس توسط جوشکاری هوا وگاز، موتور سوخته جدا گردد و در نهایت موتور نو جایگزین شود و سپس شارژ گاز مجدد انجام شود.

کمپرسور یخچال

در تعویض کمپرسور حتما باید فیلتر گاز یخچال که وظیفه رطوبت گیری گاز را دارد تعویض شود و  در نهایت فیلتر نو جایگزین شود.

توجه داشته باشید که قبل از هرگونه عملیات در شارژ گاز یخچال، باید کلیه رطوبت و هوای داخل سیکل توسط دستگاه وکیوم تخلیه شود.

تعمیر و نگهداری درست از یخچال

شاید زمانیکه اولین یخچال مصنوعی توسط William Cullen اختراع شد، کسی فکرش را هم نمی کرد که امروزه این سیستم هوشمند تا به این حد مورد استقبال خانواده ها قرار گیرد. یخچال یکی از مهمترین و ضروری ترین ابزار برقی در هر منزلی به شمار می آید که نگهداری و مراقبت درست از آن می تواند به عملکرد درست، کارایی و طول عمر آن بیفزاید. از آنجایی که این سیستم هوشمند بسیار پر مصرف است، خرابی و مشکل در هر یک از قطعات اصلی آن می تواند خسارات جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد و هزینه های بالایی را برای تعمیر یخچال به شما محول کند. از این رو یکی از توصیه های مهم، سرویس یخچال فریزر در زمان مناسب است. همانطور که در جریان هستید و در ابتدای این مقاله هم گفتیم، یخچال در دسته لوازم خانگی پرکاربرد، مهم و گران منزل محسوب می شود که در صورت خرابی علاوه بر هزینه بالا، انرژی زیادی هم مصرف می کنند بنابراین شما می توانید یک زمان مشخص از سال را به تعمیر یخچال اختصاص دهید و زمان آن را هم خودتان تعیین کنید تا قبل از هر گونه اختلالی در کارکرد یخچال، تمامی اقدامات جهت مراقبت و نگهداری از یخچال انجام شود.

در چه مواقعی باید یخچال خود را تعمیر کنیم؟

شاید برایتان سوال باشد در چه مواقعی نیاز به سرویس یخچال پیدا می کنید؟ قبل از هر چیزی باید بدانید سرویس یخچال اگر هنوز هیچ مشکلی در کارکرد آن پیش نیامده باشد، کاری کاملا اختیاری است. شما می توانید در زمان مشخصی از سال، با سرویسکاران تماس گرفته و یخچال خود را سرویس کنید. اما در زمانی که یخچال شما درست کار نمی کند، به عنوان مثال، زمانی که یخچال شما به صورت اتومات کار نمی کند و یا زمانیکه یخچال شما به خوبی سرد نمی کند و مواد غذایی شما سرد نمی شود و یا موارد دیگری که همگی باعث می شوند تا عملکرد یخچال دچار مشکل شود، در این هنگام بایستی حتما تعمیر یخچال را جدی بگیرید، چرا که خرابی یک قطعه کافیست تا عملکرد سایر قطعات را با اختلال روبرو کند. همچنین لازم است بدانید: یخچال یکی از ابزارهایی است که فوق العاده انرژی مصرف می کند و در هر ماه هزینه های بالایی را به برق مصرفی شما می افزاید، بنابراین اگر تعمیر یخچال را در زمان مناسبی انجام دهید، می توانید خودتان را از هزینه های بالای مصرف برق و همچنین خرید مجدد یخچال فریز نجات دهید.

چگونه تعمیرکار یخچال را پیدا کنید؟

مسلما اگر واژه تعمیرکار و یا سرویسکار یخچال را گوگل کنید، در همان صفحه اول، با اسامی مختلفی روبرو می شوید که می توانید با هرکدام که دلتان خواست تماس بگیرید! منتها انتخاب یک تعمیرکار حرفه ای و زبردست بسیار مهم است. یخچال مانند دیگر لوازم برقی منزل از لوازم مهم و حساس است که متخصصی خبره می تواند سر از کارش درآورد و آن را به درستی تعمیر کند. اگر هنوز سرویسکار مورد نظر خود را پیدا نکرده اید و نمی دانید چگونه مهارت آن را تشخیص دهید، ما به شما در این انتخاب کمک کرده و سرویسکاران را به شما معرفی می کنیم. سرویسکاران تیمی تخصصی و خبره در زمینه تعمیر و سرویس همه لوازم خانگی نظیر: ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، کولرگازی، پکیج دارد. این تیم متخصص در تمام تعمیرات حرف اول را در میان رقبای خود می زند و با عنوان تعمیرات ارزان قیمت در تهران شناخته شده است. کیفیت بالا در کنار سرعت و هزینه پایین، از جمله ویژگی های مهم سرویسکاران در تهران می باشد که شما هم می توانید برای تعمیر یخچال خود از آنها بهره مند شوید.بازگشت به لیست خدمات

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

نصب کولر گازی | سرویس کولر گازی | تعمیر کولر گازی

خدماتی که میتوانید از سرویسکاران دریافت کنید

ثبت سفارش آنلاین

نصب کولر گازی | سرویس کولر گازی | تعمیر کولر گازی

تعرفه شفاف و قیمت مناسب

نصب کولر گازی | سرویس کولر گازی | تعمیر کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

نصب کولر گازی | سرویس کولر گازی | تعمیر کولر گازی

تماس 8:00 الی 20:00

02188665052

نصب کولر گازی | سرویس کولر گازی | تعمیر کولر گازی