خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

کاربردهای پکیج

کاربردهای پکیج

پکیج ها، سیستم های تهویه مطبوع هستند که هم در فصل تابستان و هم در فصل زمستان، برای تنظیم دمای ساختمان به کار می روند. اصول کار پکیج در فصل زمستان به این صورت است که آب شوفاژ موجود در داخل مبدل حرارتی گاز، به آب گرم تبدیل می شود و سمت رادیاتور هدایت می گردد. با روشن شدن شوفاژ، هوای گرم به داخل ساختمان دمیده می شود. به محض باز شدن آب مصرفی، آب شوفاژ به مبدل حرارتی آب، جهت گرم کردن آب مصرفی هدایت می گردد و با سرد شدن آب داخل رادیاتور کولر، فن خاموش می شود.

نمایندگی پکیج بوتان

نمایندگی ایران رادیاتور

اصول کار پکیج در فصل تابستان به این صورت است که به محض باز شدن آب مصرفی، پمپ و مشعل روشن می شود و آب شوفاژ به آب گرم تبدیل می گردد. با بستن آب مصرفی، پمپ خاموش شده و هوای سرد نیز توسط کولر تهویه مطبوع تأمین می شود.

پکیج ها معمولاً فضای کمی اشغال می کنند و نوع دیواری آن ها، بازدهی بالایی دارند. با توجه به بالا بودن راندمان این دستگاه ها که بیشتر در حدود 90 درصد می باشد، و همچنین راحتی استفاده و مستقل بودن هر واحد و پایین بودن هزینه پایین تعمیرات، این سیستم ها یکی از بهترین سیستم های تهویه در حال حاضر است.

در نصب و سرویس پکیج، نکات مهمی را باید مورد توجه قرار داد. نشت گاز، احتمال خطر آتش سوزی و انفجار را افزایش می دهد؛ بنابراین در هنگام سرویس پکیج باید به موارد ایمنی نصب دودکش توجه نمود.

پکیج ها به انواع مختلف پکیج زمینی، دیواری، دودکشدار و پکیج فن دار دسته بندی می شوند. استفاده از پکیج می تواند موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شود. نصب و سرویس پکیج ها به سهولت انجام می گیرد و هزینه تعمیرات و نگهداری زیادی نیز ندارند.

برای راه اندازی و سرویس پکیج، ابتدا بهتر است پکیج، هواگیری شود. برای این کار، شیر شوفاژ باید به آرامی باز شود تا هوای اضافی داخل لوله ها خارج گردد. این کار راندمان دستگاه را افزایش می دهد. پس از راه اندازی انواع پکیج در ساختمان، ممکن است پکیج به خوبی کار نکند. در این صورت باید عیوب مربوطه توسط یک تعمیرکار ماهر شناسایی شده و سپس برای تعمیر پکیج اقدام گردد.

اگر سیستم های گرمایشی پکیج ها، گرمای مطلوب را نداشته باشند، باید یک سری موارد را کنترل نمود. وجود هوا در مدار پکیج، کم بودن ظرفیت حرارتی دستگاه نسبت به بار گرمایشی ساختمان، ضعیف بودن فنر سوپاپ، رسوب گرفتن دریچه آب، نقص در نصب لوله ها، رسوب در مبدل حرارتی و ...، از مهمترین دلایل بروز این مشکل هستند. در برخی موراد ممکن است میزان آب گرم ساختمان، نوسان داشته باشد. در این صورت ممکن است فشار آب ساختمان کم و زیاد شده باشد؛ شیلنگ ها مسدود شده و یا ارتفاع شعله افزایش یافته باشد.

فشار مجاز برای یک سیستم پکیج، در محدوده 6/0 تا 2/1 بار می باشد. مادامی که پکیج سرد و خاموش باشد، بهترین زمان برای تنظیم فشار دستگاه است.

خدمات تعمیر پکیج سرویس کاران

برای تعمیر پکیج، بهتر است ابتدا سیستم پکیج توسط یک تعمیرکار متخصص فنی و ماهر بررسی شود. سپس دستگاه را از لحاظ برق، فشار، نحوه نصب لوله ها، تجهیزات دیجیتال، مبدل حرارتی، وجود یا عدم وجود رسوب در بخش های مختلف دستگاه، مشعل پکیج و ...، به دقت کنترل شود و در صورت خرابی، نسبت به تعمیر آن اقدام گردد. شما می توانید از خدمات تعمیر پکیج تیم حرفه ای سرویسکاران استفاده کنید.


بازگشت به لیست مطالب آموزشی

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط