خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

نهوه نگهداری کولر آبی در زمستان

نهوه نگهداری کولر آبی در زمستان

نحوه سرویس کولر آبی و نگهداری از آن در فصل زمستان

کولرهای آبی از لوازمی هستند که به شکل دوره ای مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع سرویس کولر آبی در فصل زمستان از اهمیت بالایی برخوردار است. کولر آبی در فصل سرما می تواند دچار مشکلات زیادی شود. به همین خاطر نگهداری از کولر آبی در فصل زمستان بسیار حیاتی و مهم شناخته می شود.

اهمیت سرویس کولر آبی در زمستان

با اتمام تابستان بسیاری از لوازم و وسایل مربوط به فصل زمستان جمع آوری می شوند. وضعیت مناسب در جمع آوری و نگهداری کولر آبی در عملکرد کولر در فصل تابستان اهمیت زیادی دارد.

تعمیر کولر آبی در مواقع مختلفی از سال حائز اهمیت است. اگر کولر شما دچار اشکال است، بهتر است تعمیر کولر آبی را در فصل زمستان انجام دهید تا برای فصل بهار و تابستان آماده باشد. در واقع کولر آبی در میانه فصل بهار، شروع پاییز و زمستان مورد بررسی و چک قرار می گیرد. در فصل گرم برای استفاده از کولر آبی نیاز به اجرای مقدمات خاصی دارید. در فصل زمستان نیز برای جمع کردن و نگهداری از کولر آبی نیاز به انجام اقدامات مراقبتی دارید. در چنین حالتی نگهداری از کولر آبی به شکل میسر برای شما فراهم خواهد شد.

اهمیت سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی در انتهای فصل تابستان یا آغاز فصل زمستان برای بهبود عملکرد کولر در فصل تابستان و افزایش طول عمر کولر مدنظر قرار می گیرد. اگر چه هر کدام از تجهیزات خنک کننده یا گرم کننده با طول عمر مشخصی عرضه می شوند اما نگهداری اصولی از تجهیزات می تواند باعث افزایش طول عمر آن ها شود.

مراحل مختلف در سرویس کولر آبی

در هنگام جمع کردن کولر آبی اقدام به پوشاندن دریچه کولر نمایید. دریچه های کولر باعث ورود سرما به منزل و خروج گرما از منزل می گردند. پوشش اصولی دریچه کولر بخشی از اقدامات مناسب برای سرویس کولر آبی در فصل زمستان می باشد. برای بستن ورودی کانال باید از پلاستیک های حجیم یا پارچه های ضخیم کمک بگیرید. 

پوشال ها باید از فضای درپوش های کولر جدا شوند و مورد شست و شو قرار بگیرند. رطوبت باقی مانده در پوشال ها می تواند در فصل زمستان منبع خوبی برای ایجاد محیط آلوده و گسترش باکتری ها باشد.

بخشی از سرویس کولر آبی مربوط به شیر آب ورودی کولر می باشد. شیر آب کولر باید بسته شود. ضمن اینکه شلنگ آب را از کولر جدا و در یک پوشش مجزا برای استفاده در فصل تابستان قرار دهید.

سیستم برق کولر آبی قطع شده و از بروز اتفاقات احتمالی جلوگیری شود.

همان طور که می دانید کف کولر دارای یک درپوش است که برای تخلیه آب داخل کولر مدنظر قرار می گیرد. آب داخل کولر را با برداشتن درپوش خارج سازید. کف کولر نیاز به پاکسازی دارد. در واقع تمیزکاری کف کولر از زنگ زدگی، پوسیدگی، تجمع باکتری و ... جلوگیری به عمل می آورد.

رسوب زدایی کولر

کولر آبی بعد از مدتی با رسوب املاح و آهک نمایان می گردد. در واقع این املاح مزاحم در قسمت های مختلفی از بدنه، درپوش و کف کولر خودنمایی می کنند. وجود چنین رسوباتی می تواند تاثیر نامطلوبی بر روی ظاهر کولر داشته باشد. این رسوبات علاوه بر زشت کردن منظره کولر، باعث پوسیدگی کولر آبی نیز خواهند شد. در هنگام سرویس کولر آبی از فرچه های سیمی برای پاکسازی کولر آبی از رسوبات استفاده می شود. پوشال های خشک شده با پایان رسوب زدایی در محل اولیه خود مستقر می شوند.

سرویس کولر آبی با رسوب زدایی

در سرویس کولر آبی باید شناور را از کولر بیرون آورید. آن گاه اقدام به شست و شوی شناور نمایید. توجه داشته باشید که با تخلیه آب از کولر، شناور از حالت تنظیم بیرون می آید. برای پیشگیری از هرزشدگی پیچ ها و ممانعت از شکستگی شناور، شناور را از کولر بیرون آورید و جدا کنید.

جدا کردن تسمه ها بخشی از سرویس کولر آبی در فصل زمستان است. با این کار از آسیب به تسمه کولر آبی در فصل زمستان جلوگیری خواهید کرد. تسمه کولر آبی باید از پروانه تفکیک شود و درون بدنه کولر جای گذاری گردد.  

روغن کاری موتور

گرد و غبار به عنوان یک عامل مهم در کاهش طول عمر موتور کولر مدنظر قرار می گیرد. بهتر است گرد و غبار موتور با یک دستمال تمیز پاکسازی شود. همچنین روغن کاری لازم برای موتور مورد توجه قرار بگیرد. بعد از پاکسازی موتور، اقدام به جای گذاری درپوش ها نمایید.

بخشی از سرویس کولر آبی مربوط به گذاشتن سایبان برای کولر است. این موضوع می تواند شما را از تعمیر کولر آبی معاف نماید. در صورت نداشتن سایبان، روی کولر آبی را با پلاستیک یا پارچه ضخیم بپوشانید. این کار برای حفاظت از کولر در برابر عوامل جوی مدنظر قرار می گیرد.

 


بازگشت به لیست مطالب آموزشی

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط