خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

ترفندهای لوله کشی ساختمان

ترفندهای لوله کشی ساختمان

نکات و ترفندهای کاربردی برای لوله کشی ساختمان وجود دارد که توجه به آن ها موجب نتیجه بهتر در کار شما می شود. آغاز کار لوله کشی ساختمان کار راحتی نیست و باید موارد و جنبه های زیادی در نظر گرفته شود. برای کسانی که نمی دانند کار لوله کشی ساختمان را از کجا باید شروع کنند باید گفت که ابتدا باید بدانند که لوله کشی ساختمان داری بخش های متفاوتی از جمله سرویس بهداشتی، آب، گاز، سرمایش و گرمایش، زهکشی، بام کشی و تهویه هوا و ... می باشد. همان طور که مشخص است این خدمات برای همه ساختمان های تجاری و اداری و مسکونی مورد نیاز و الزامی است از این جهت تقاضا هرگز کم نمی شود. در این جا چند نکته و ترفند اصلی را برای کار لوله کشی ارائه می دهیم.

لوله کشی در تهران

نکات مهم لوله کشی ساختمان

آب و گاز مورد نیاز ساختمان را با استفاده از لوله کشی ساختمان می توان تامین کرد. بنابراین می توان گفت از مهمترین و اصلی ترین کارهای ساختمان در زمان اتمام ساخت لوله کشی ساختمان می باشد. لازم است برای افزایش طول عمر ساختمان لوله کشی اصولی انجام شود تا از ایجاد خسارت های احتمالی و هزینه های اضافی جلوگیری شود.

برای انتقال آب در ساختمان

سیستم لوله کشی برای انتقال آب در ساختمان می باشد. لوله کشی آب برای مکان هایی از قبیل لوله کشی حمام ، لوله کشی سرویس بهداشتی ، لوله کشی آشپزخانه انجام می گیرد. برای لوله کشی می توانید از لوله های گوناگونی استفاده کنید که هر کدام از این لوله ها می تواند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشند . لوله کشی استاندارد ساختمان از لحاظ هزینه بسیار به صرفه می باشد و از هزینه های اضافی و تعمیر دوباره آن ها جلوگیری می کند لوله کشی به روش درست علاوه بر ایمنی ساختمان سرعت جریان را نیز کنترل می کند.

1 - حفاظت از لوله کشی ساختمان

چنانچه در لوله کشی، لوله ها در کف ساختمان قرار گیرند احتمال فرسودگی و آسیب لوله ها بیشتر می باشد. بنابراین در این زمان پیشنهاد می شود در زیر لوله ها از یک تکیه گاه استفاده شود. می توانید یک کارتن یا مقوای ضخیم زیر لوله ها قرار دهید. بعد از لوله کشی ساختمان بایستی همه لوله ها از لحاظ ایمنی کنترل شوند. معمولا لوله کش ها برای تست لوله ها آن ها را با ملات سبک می پوشانند. لوله کشی ساختمان باید حتما توسط تکنسین متخصص انجام شود.

2 - نور خورشید و آسیب رسانی سیستم لوله کشی

در صورتی که در فضایی باز لوله کشی انجام می شود بایستی حتما از لوله های نیوپایپ جهت عایق مناسب استفاده کرد. در صورتی که لوله ها در مقابل نور مستقیم خورشید قرار گیرند آسیب جدی به لوله ها وارد می شود. در این صورت پس از مدت کوتاهی مجبور به تعویض مجدد یا تعمیر لوله ها می شوید. اما به راحتی می توانید به وسیله یک عایق مناسب از هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

3 - مراقبت از لوله های روکار در زمستان

در صورتی که در شهرهای سردسیر و برفی زندگی می کنید بایستی برای تمام لوله های خارج از ساختمان خود که در معرض یخ زدگی و ترکیدگی هستند محافظت لازم را انجام دهید. ترکیدگی لوله ها در زمستان از مشکلات و دردسرهایی است که باید به آن توجه کرد وبرای حل این مشکل اقدامات لازم را انجام داد.

4 - سیستم لوله کشی نیوپایپ و سیستم لوله کشی فلزی

مغزی ها و تبدیل ها ارتباط بین لوله نیوپایپ و سیستم فلزی را ایجاد می کنند. در زمان لوله کشی ساختمان بدون در اختیار داشتن ابزارهای مخصوص کار و شناخت لوله و مغزی ها نمی توان به درستی کاری را انجام داد. شاید برای شما تا کنون اتفاق افتاده باشد که در سیستم لوله کشی ساختمان با مشکلی مواجه شده باشید و چند روز را درگیر این مشکل شده اید .

پیدا کردن یک لوله کش کار بلد کار ساده ای نیست و باید پندین روز وقت خود را برای پیدا کردن یک لوله کش خوب و کار بلد رف کنید. این احتما نیز وجود دارد که لوله کش وقت انجام لوله کشی ساختمان شما را نداشته باشد.

لوله کشی ساختمان در سرویسکاران با بهره گیری از بهترین تکنسین ها انجام می شود و می توانید با کمتر از چند دقیقه بهترین لوله کش را در سامانه خدماتی ما بیابید و درخواست خود را ثبت کنید در کوتاه ترین زمان ممکن تکنسین های ما برای انجام خدمات مورد نیاز شما به محل مورد نظر اعزام می شوند.

هر کاری ترفند و تکنیک های خاص خود را دارد. اما در کار لوله کشی علاوه بر ترفند ها قوانین و نکات ایمنی وجود دارد، به عنوان مثال آب مورد نیاز ساختما از طریق سیستم لوله کشی تامین می شود مثل لوله کش سنتی آب، لوله کشی انشعابی و... که هریک ترفندهای خاص خود را دارند. اما نکته ای درخور اهمیت است، صحیح و ایمنی انجام دادن آن می باشد. رفع گرفتگی لوله ها ، جایگزینی برای چسب لوله ها و اتصال محکم لوله ها با حرارت .

نکات مهم در لوله کشی آب

در زمان کار باید این نکته را مد نظر قرار داد که لوله ها باید در مکان های به دور از یخ زدگی نصب شوند. زیرا در صورت انجماد لوله ها ترک می خورند و موجب نشتی می شوند. دقت کنید که محل قرار گیری آن باید در جایی باشد که به راحتی بتوان به آن دسترسی داشت و در صورتی که نیاز به تعمیر داشته باشد بتوان به راحتی ان ها را تعمیر نمود.

برای استفاده از آب پاکیزه و تمیز باید چند خروجی در ساختمان تعبیه نمود تا در مواقع لازم آب مورد نیاز در دسترس باشد، درحالی که می خواهید لوله کشی را در فضای باز انجام دهید باید دقت داشته باشید، یک عایق مناسب برای محافظت از لوله ها دربرابر عوامل مختلف استفاده شود.

نکات ایمنی لوله کشی گاز

باید بدانید که برای ایمن بودن بهتر است با اصول و استاندارد پیش روید و برای حفاظت از سلامت و جان  پیش از وصل کردن گاز لوله کشی داخلی کنترل شود.

نکته مهم و ضروری این می باشد که رگلاتور و کنتور گاز توسط شرکت ملی گاز ایران با رعایت نکات ایمنی و فنی در محل مناسب نصب شود ، محور رایزر و علمک باید در یک راستا باشد. فاصله ی هوایی بین رایزر روی علمک تا دیوار پشت آن حداکثر پنج سانتی متر باشد . پس از انجام لوله کشی داخلی باید بدانید کنتور روی دیوار همسایه نباشد و دودکش های مناسب برای جلوگیری  از گاز گرفتگی در خانه نصب شود .


بازگشت به لیست مطالب آموزشی

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط