خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

تمیز کردن منزل در کوتاه ترین زمان

تمیز کردن منزل در کوتاه ترین زمان

تمیز کردن منزل در کوتاه ترین زمان یکی از دغدغه های مهم خانم های خانه دار می باشد. با توجه به بیشتر شدن مشغله خانم های امروزی، آن ها دنبال راه کارها و روش هایی برای نظافت و تمیز کردن منزل در زمان کوتاه تری می باشند. در این مقاله تلاش کرده ایم که برای کلیه بخش های خانه آموزش هایی در نظر بگیریم. این مقاله را تا آخر مطالعه نمایید تا متوجه شوید تا کنون از چه روش های آسان، سریع و مقرون به صرفه ای بی اطلاع بوده اید.

 

راهکارهای نظافت منزل در کوتاه ترین زمان

برق انداختن کفپوش با تمیز کننده خانگی

به وسیله این تمیز کننده خانگی کفپوش منزلتان را به طرز شگفت انگیزی برق بیاندازید. مواد تشکیل دهنده این پاک کننده مقرون به صرفه شامل آب گرم و صابون مایع و چند پیمانه سرکه می باشد. این مواد را با هم مخلوط کنید و شروع به تمیز کردن کف خانه تان نمایید و سپس با دستمال خشک آن را تمیز کنید.

تمیز کردن درب ها و پنجره ها

جهت تمیز کردن درب ها و پنجره، بهتراست از یک غلطک کمک بگیرید. برای نظافت گرد و غبارها و پاک کردن موی حیوانات خانگی در کوتاه ترین زمان استفاده از غلتک بهترین گزینه می باشد. اگر در و پنجره منزلتان دارای ارتفاع زیادی است می توانید یک دسته بلند را به غلتک وصل کنید.

تمیز کردن ماکروویو با سرکه

اگر به دنبال یک راهکار ساده و کم دردسر برای تمیز کردن ماکروویو هستید، ما استفاده از سرکه را به شما پیشنهاد می کنیم. مقداری سرکه را همراه آب در کاسه کوچکی بریزید و آن را داخل ماکروویو بگذارید تا شیشه ها و صفحه آن از بخار ایجاد شده آن تمیز شوند.

نظافت سرویس بهداشتی و حمام

اگر زمانی که به حمام می روید و با صحنه زشت و چرک و سیاه آن مواجه می شوید بهتر است این روش را امتحان کنید. آب و گرم و صابون را در ظرفی آب گرم حل کرده و برای چند دقیقه بگذارید منافذ خیس بخورند سپس کثیفی ها را با جاروبرقی پاک نمایید.

آسان ترین شیوه جهت تمیز کردن کاناپه های میکروفیبر

برای تمیز کردن کاناپه های میکروفیبر کمی آب و الکل صنعتی را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس آن را روی کاناپه اسپری نمایید. با استفاده از دستمالی تمیز آن را پاک کنید و پس از آن به وسیله سشوار ان را به خوبی خشک کنید.

تمیز کردن شیرآلات

برای این کار ابتدا آن ها را از فلکه اصلی جدا می کنیم. در مرحله بعدی آن ها را در محلول ترکیبی از مایع دستشویی و سرکه قرار دهید و پس از مدتی با استفاده از فرچه آن ها را بشویید و مجدد نصب نمایید.

شیشه فر را بدون استفاده از مواد شیمیایی تمیز کنید

از محلول آب و سرکه برای تمیز کردن درب شیشه ای فر نیز می توانید استفاده کنید. سپس با استفاده از یک اسفنج آن را تمیز کنید و در پایان با یک دستمال خشک کنید. پس از ان می توانید همچون یک شیشه معمولی با استفاده از روزنامه و شیشه پاکن های معمول آن را برق بیاندازید.

راهکاری آسان جهت تمیز کردن اجاق گاز

از این پس با سادگی و به سرعت می توانید غذاهای سوخته و دیگر لکه ها را تمیز کنید. محلول آمونیاک بهترین پاک کننده برای تمیز کردن اجاق گاز می باشد. بهتر است یک شب تا صبح این محلول روی سطح مورد نظرتان بماند و صبح با یک دستمال آن را تمیز کنید.

تمیز کردن منافذ سینک ظرفشویی

در صورتی که بوی بدی از سینک ظرفشوییتان به مشام میرسد در پوش آن را بر دارید و زباله هایی که داخل گیر کرده اند به وسیله یک مسواک خارج کنید. برای جلوگیری از گرفتکی لوله ها این کا را هر چند وقت یک بار انجام دهید.

فیلتر هود را اینگونه تمیز کنید

با استفاده از یک مایع رقیق کننده که از فروشگاه خریداری کرده اید فیلتر هود را به مدت چند ساعت در آن قرار دهید. این کار ساده ترین راهکار می باشد و زمان کوتاه تری نسبت به ماشین ظرفشویی و شستشویی با دست می گیرد.

دیوارهای سرویس بهداشتی را با زمین شو پاک کنید.

بعد از مدتی حتی با رعایت نظافت کامل ممکن است کثیف شوند و جرم بگیرند. با استفاده از یک زمین شور و محلول پاک کننده دلخواهتان می توانید دیوار ها را به خوبی تمیز کنید.

تمیز کردن دریچه هوا

گمان نکنم راهی ساده تر از این برای پاک کردن دریچه ها وجود داشته باشد. پارچه را به دور چاقو پیچیده و آن را بین فضاهای دریچه بکشید تا از شر تمام گرد و خاک ها و آلودگی ها خلاص شوید.


بازگشت به لیست مطالب آموزشی

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط