خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

راهکارهای باز کردن لوله های فاضلاب

راهکارهای باز کردن لوله های فاضلاب

راهکارهای باز کردن لوله های فاضلاب می تواند به شما کمک کند تا در زمان نیاز خودتان وارد عمل شوید. گاهی امکان دارد عواملی موجب گرفتگی لوله فاضلاب و یا توالت شوند و مسیر عبور فاضلاب را ببندد. همین مسئله سبب می شود فاضلاب از کفشور هاحمام ها، توالت و آشپزخانه ها بالا بیاید. در این موارد نیاز به افراد و شرکت هایی دارید که بتوانند مشکل شما را رفع نمایند. خدمات چاه و فاضلاب

چرا لوله فاضلاب می گیرد؟

در ابتدا بهتر است بدانید که زانویی لوله فاضلاب و توالت از مهم ترین بخش لوله کشی شبکه فاضلاب است که استفاده حداقل یکبار از زانویی های 45 و 90 درجه،در مسیر لوله کشی ضروری می باشد.
مزیت های استفاده از زانویی
  • زانویی بهترین ابزار برای تغییر مسیرهای استاندارد، شبکه ی فاضلاب و توالت می باشد.
  • جهت جلو گیری از ورود سوسک ،موش و جانوران موزی به داخل منزل از راه لوله فاضلاب و توالت
  • تا حد امکان از بوی بد فاضلاب جلوگیری می کند.
  • زانویی لوله علاوه بر مزایای بسیار خود، یک عیب بسیار بزرگ دارد، اینکه بیشترین درصد گرفتگی ها در این بخش از لوله فاضلاب و توالت می باشد.
  • گیر کردن مواد جامد و یا انباشته شدن چربی درون لوله فاضلاب و توالت

اختلال در شبکه ی لوله توالت و فاضلاب

و قسمت گودی زانویی لوله فاضلاب و توالت و تغییر مسیر ناگهانی موجب می شود تا اجسام جامد، چربی و موی زاید پس از مدتی  مانع از عبور فاضلاب شوند و گرفتگی در لوله فاضلاب اتفاق می افتد. اغلب مردم فکر می کنند زمانی که درون لوله و توالت مواد جامد افتاد، می توانند با باز گذاشتن آب داغ و دیگر روش های غلط این مواد جامد را می توانند از لوله فاضلاب خارج کنند. این روش ها باعث هدر رفتن آب این نعمت بار ارزش را در پی دارد و نمی توان مطمئن شد که این مواد جامد از زانویی لوله عبور کرده است. استفاده از دستگاه لوله باز کنی با فنر بهترین وسیله ای است که برای رفع گرفتگی لوله و فاضلاب و توالت می توان استفاده کرد. فنر دستگاه لوله بازکنی قادر است با ارتعاش خود در زانویی ، لوله را از هرگونه چربی و مواد جامد پاکسازی کند.

اختلال در شبکه فاضلاب

اختلال در شبکه فاضلاب ساختمان از یکی از علت های گرفتگی لوله فاضلاب و توالت به شمار می رود، لوله کشی شبکه ی فاضلاب ساختمان باید توسط شرکت های معتبر و افراد کاربلد و حرفه ای انجام شود تا در جریان فاضلاب اختلال به وجود نیاید.

چه مواردی موجب اختلال در شبکه فاضلاب می شود؟

در زمان لوله کشی اگر از سیفون نامناسب استفاده شود موجب اختلال در جریان فاضلاب می شود. دستگاه لوله باز کنی با فنر بهترین ابزار برای رفع گرفتگی در قسمت سیفون می باشد. امروزه به دلیل تنوع زانویی، شبکه های فاضلاب را می توان در درجات و مسیر های کختلف و دلخواه طراحی کرد. اما عده ای به دلیل آشنایی نداشتن با این موارد ممکن است فقط از زانویی های 45 و 90 درجه پی در پی استفاده کنند که همین مسئله می تواند یکی از علت های گرفتگی لوله فاضلاب و توالت باشد. بهتر است از لوله های بزرگ برای مواردی که فاضلاب کمی جریان میابد استفاده نشود چرا که فاضلاب عبوری بسیار عمیق خواهد بود و انرژی آن جهت هدایت مواد جامد بسیار ناچیز می باشد. جهت شیب لوله فاضلاب بایستی به سمت خروجی فاضلاب باشد تا از کند شدن جریان فاضلاب و بازگشت آن به سمت زانویی جلوگیری شود. گاهی در بعضی مواقع سر فنر دستگاه لوله باز کنی ممکن است به سر کونی مصالح ساختمانی و یا قیری که برای عایق کاری استفاده می شود گیر کند که این نشان دهنده کم تجربگی لوله کش است که شبکه فاضلاب اختلال ایجاد می کند. دریچه بازدید فاضلاب جهت رفع مشکلات گرفتگی لوله ها، سیفون و زانوها و تمیز کردن آن ها در ساختمان به کار می رود که با وجود این دریچه نیازی نیست لوله شکافته شود.

دریچه بازدید فاضلاب

دریچه فاضلاب دریچه ایست که در برخی از ساختمان ها در زمان لوله کشی نصب می شود تا در زمان گرفتگی لوله ها، زانوها و سیستم لوله کشی ساختمان بتوانیم گرفتگی ها را بدون نیاز به در آوردن و دسترسی ساده تر به بخشی که گرفتگی دارد مشکلات را رفع کنیم. در هر سیستم فاضلاب باید به تعداد مورد نیاز دریچه بازدید در پاین ترین نقطه هر لوله فاضلاب قائم، در سر زانو سه راهه ها موقع اتصال یک لوله فرعی به لوله اصلی دیگر، در هر تغییر مسیر و بالاخره در لوله اصلی فاضلاب ساختمان که از دیوار خارجی عبور می کند نصب نمود.

راه حل های باز کردن لوله های فاضلاب

در اینجا روش هایی ارائه کرده ایم که می تواند برای شما مفید باشد. برای این کار تنها کافی است یک سوم پیمانه جوش شیرین را با یک سوم پیمانه سرکه مخلوط کنید و زمانی که محلول شروع به جوشش کرد این محلول را داخل لوله گرفته بریزید و یک ساعت صبر کنید. در انتها آب داخل را داخل لوله بریزید. این کار سبب ازبین رفتن گرفتگی و جرم می شود.

استفاده از لوله باز کن های شیمیایی

محصولات شیمیایی بسیاری برای باز کردن لوله در بازار وجود دارد ولی قبل از تهیه باید این نکته را مد نظر قرار داد که همیشه از یک مورد مناسب  کار خود کمک بگیرید. علت گرفتگی لوله بیابید، و از مورد مناسب بر اساس دستور العمل ارائه شده بر روی محصولات استفاد کنید. دقت کنید که در استفاده از ترکیب و استفاده بلافاصله مواد شیمیایی نکات مهم ایمنی را رعایت کنید.

استفاده از سیم یا فنر لوله باز کن

از علل گرفتگی سینک ظرفشویی می توان به انباشته شدن چربی ظروف، خرده ریز های غذا، خس و خاشاک میوه ها و گل و لای سبزیجات اشاره کرد. در صورتی که گرفتگی لوله شدید باشد و یا حجم جرم زیاد باشد بهتر است فنر یا سیم لوله باز کن کمک بگیرید. اغلب این وسیله از جمله تجهیزات افرادی است که کارشان باز کردن گرفتگی لوله و فاضلاب می باشد ولی با این حال امکان دارد این وسیله یا موارد مشابه در برخی خانه ها وجود داشته باشد.

قیمت لوله باز کنی در تهران

آیتم های متفاوتی در قیمت لوله بازکنی در تهراندخالت دارد. شرکت خدمات لوله بازکنی سرویسکاران با به صرفه ترین قیمت لوله بازکنی با استفاده از تجهیزات جدید و پیشرفته و بروز با کادری مجرب، متعهد و آموزش دیده با سابقه چندین ساله در خدمت شما عزیزان است. قیمت مناسب و منصفانه بر طبق نرخ مصوب در خدمت همه همشهریان ومشتریان عزیز, صاحبان ومالکان همه ساختمان های تجاری وخصوصی,دولتی وشرکتی وکلیه مجتمعهای مسکونی و… می باشد.

بازگشت به لیست مطالب آموزشی

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط