خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

آموزش نصب روشویی پایه دار

آموزش نصب روشویی پایه دار

نحوه نصب روشویی پایه دار یکی از مسائلی است که بسیاری مایل هستند خودشان در خانه انجام دهند. استفاده از این مدل از روشویی ها از قدیم رایج بوده است، اگر قصد دارید از روشویی دیواری ساده استفاده کنید ولی لوله های آب شما روی کار هستند پیشنهاد می کنیم از روشویی پایه دار استفاده کنید زیرا ستونی که در زیر آن بعنوان پایه قرار دارد این امکان را برای شما فراهم می کند لوله ها و خروجی ها را داخل پایه آن قرار دهید بنابراین فضای سرویس بهداشتی شما مرتب و زیبا به چشم بیاید.

خدمات نصب روشویی در تهران

نحوه نصب روشویی پایه دار

برای نصب روشویی پایه دار ابتدا باید بدانید که چه کسانی می خواهند از این روشویی استفاده کنند و چه مقدار فضایی برای نصب در اختیار دارید. با توجه به تنوع بالا و مدل های جدیدی که در بازار موجود است و با توجه به نکات گفته شده که در زمان خرید باید در نظر بگیرید، داشتن یک انتخاب صحیح که ویژگی های عنوان شده را دارا باشد و همچنین دکوراسیون فضای مورد نظرتان را زیباتر نماید ، کمی مشکل است.

نصب روشویی پایه دار برای کسانی که در این کار تجربه دارند کار راحتی محسوب می شود ولی اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید، بهتر است یک لوله کش که در انجام این کار به اندازه کافی تجربه دارد استفاده کنید. هزینه نصب روشویی پایه دار بالا نیست و نصاب روشویی می تواند به سادگی کار نصب روشویی و متعلقات را انجام دهد. ناگفته نماند همیشه تجارب جدید خوشاید هستند و اغلب مردم در تعطیلات تصمیم می گیرند خود کارهای خدماتی منزل را انجام دهند. در این مطلب طریقه نصب روشویی پایه دار را آموزش می دهیم.

مراحل نصب روشویی پایه دار

در گام نخست قسمتی که شیر آب قرار می گیرد را از روی روشویی خارج کنید. بدین منظور به وسیله یک چکش نوک تیز به آرامی به محل مورد نظر ضربه بزنید البته مراقب باشید از سمت روی محصول ضربه بزنید که لعاب اطراف آن آسیب نبیند.

 • شیرآلات و قسمتی از سیفون که به قرار است به سینک متصل شود را نصب کنید.
 • برای جلوگیری از آسیب به روشویی در مراحل نصب بهتر است یک پارچه نرم و یا کارتن ضخیم را زیر محصول قرار دهیم.
 • روشویی را روی پایه آن قرار دهید و سطح آن را تراز کنید.
 • محل قرارگیری پیچ های روشویی را بر روی دیوار علامت بگذارید
 • با مته متناسب با پیچ ها و محل علامت‌گذاری شده را سوراخ کنید.
 • رول‏پلاک و پیچ های دو سر حدیده را در سوراخ ها محکم کنید.
 • روشویی را روی پیچ ها قرار دهید.
 • واشر مناسب با آن را روی پیچ ها قرار دهید.
 • پایه را زیر روشویی قرار دهید.
 • پیچ ها را محکم کنید.
 • دیگر اتصالات سیفون را متصل کرده و لوله انتهای آن را وارد لوله فاضلاب روی دیوار کنید.
 • شیرهای آب سرد و گرم را به شیرهای روی دیوار وصل کنید و سپس آنها را باز کرده تا از عملکرد درست محصول اطمینان حاصل کنید

آموزش نصب روشویی پایه دار

ارتفاع مناسب را برای نصب روشویی پایه دار در نظر بگیرید. روشویی هایی با مدل های مختلفی در بازار موجود می باشد که از لحاظ ظاهری با هم تفاوت دارند.نحوه نصب روشویی با توجه به مدل ظاهری و تک پایه یا دو پایه بودن شیر آب کمی متفاوت است اما به طور کلی برای نصب روشویی باید محل نصب پیچ هابه طور کامل  تراز و افقی باشد. اندازه گیری ارتفاع و محل پیچ ها بسیاراهمیت دارد. نقاط علامت گذاری شده را با استفاده از مته یا درل سوراخ کرده، پیچ و رول پلاک کنید.

در مرحله بعد روشویی را روی قسمتی که رول پلاک کرده اید بگذارید و پیچ ها را محکم کنید. پایه روشویی را در قسمت معین شده قرار دهید. این قسمت روی دیوار یا روشویی پیچ نمی شود و برای محکم کاری زیر روشویی قرار می گیرد. قرار گیری مناسب و درست روشویی روی پایه خیلی مهم است.

نصب روشویی و لوازم جانبی آن را با وصل کردن شیر آلات و سیفون ادامه دهید. بدنه اصلی سیفون های روشویی تقریبا دارای سیستم مشخصی هستند. اما برندهای مختلف روشویی، سیستم سیفون و در نصب آن نیز تخصص دارند و می توانند شما را راهنمایی کنند. نصب روشویی پایه دار، شیر آلات و سیفون برای افرادی که در زمینه لوله کشی اطلاعاتی ندارند، بسیار مشکل خواهد بود.

لوله های فاضلاب را به لوله کشی فاضلاب روی دیوار وصل کنید. اتصالات شیر آب سرد و گرم را نیز به شیرهای آب ساختمان در محل مورد نظر وصل کنید. در اتصال شیر آلات دقت بیشتری به خرج دهید تا در آینده با مشکل چکه و نشتی روبرو نشوید پس از اتصال کامل ، با باز کردن شیر آب از صحت کارکرد خود اطمینان حاصل کنید.


بازگشت به لیست مطالب آموزشی

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!