خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

روش نصب آسان شیر و دوش حمام

روش نصب آسان شیر و دوش حمام

امروزه شیر آلات متنوعی برای سلیقه های مختلف در بازار وجود دارند که بدلیل زیبایی و کاربردهای جدیدی که در آن در نظر گرفته شده مورد توجه مشتری قرار می گیرد و در برخی مواقع مصرف کننده تمایل به نصب شیر آلات دارد و یا آشنایی کافی با نصب شیر داشته و خودش می خواهد شیر را نصب کند ، البته در مواردی که اطلاعات کافی ندارید و یا قادر به انجام این کار نیستید بهتر است که از تکنسین مجرب و متخصص کمک بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد. مطمئن ترین راه جهت نصب شیرآلات تماس با نصابی حرفه ای می باشد. اما شما نیز در صورتی که با مشکلی خاصی روبرو نشوید، می توانید با در اختیار داشتن ابزار مورد نیاز و مطالعه راهنمای نصب، شیرآلات خود را نصب نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که در ساختمان های نوساز، حتماً قبل از شروع نصب شیرآلات درپوش لوله های آب را برای مدتی کوتاه باز کنید تا آب با فشار از لوله ها خارج شده و به همراه آن مصالح ساختمانی و یا سنگریزه هایی که در زمان نصب به داخل لوله ها راه یافته اند، از مسیر آب خارج می شوند. حالا برای راحتی کار شما مراحل نصب شیر را به سادگی در این مقاله توضیح داده ایم.

 

آموزش نصب صحیح و ساده شیر آلات و دوش حمام

 

1- حتما قبل از اینکه شروع به نصب کنید فلکه اصلی را ببندید. جهت تخلیه رسوبات احتمالی موجود در لوله کشی، جریان اصلی آب را قطع کنید . سپس در پوش‌های لوله‌کشی آب سرد و گرم را باز کرده و برای لحظه ای جریان آب را برقرار نمایید . تا اجسام اضافی در لوله از شیر و لوله خارج گردد.

 

2- بعد از انجام قسمت قبل ، دو عدد لنگی موجود در جعبه را خارج کنید. در سمت کوچک‌ تر لنگی نوار تفلون ببندید. آن‌ها را با آچار فرانسه در مجراهای آب سرد و گرم به یک ‌میزان محکم کنید، به‌طوری‌که در افق یکسان با فاصله مناسب برای بستن شیر نصب شود . برای کنترل فاصله مناسب لنگی‌ها، شیر را مقابل آن‌ ها قرار دهید و بهتر است این نکته را رعایت کنید.

 

3- دو عدد کاور موجود در جعبه را با دست روی لنگی‌ ها ببندید. بهتر است در صورتی‌ که کاور تلسکوپی باشد ابتدا به حالت جمع شده روی لنگی‌ ها بسته می‌شود و پس از نصب شیر با چرخاندن قسمت تلسکوپی طول آن افزایش می‌یابد و روی مهره‌ ها پوشش داده می‌شود.

 

4- مهره‌های پشت شیر توالت و شیر حمام را بعد از قرار دادن واشر های تخت درون مهره‌ ها بر روی لنگی‌ ها ابتدا با دست و سپس با آچار فرانسه در حد متوسط محکم کنید. و نیاز به محکم بستن نیست.

5- شیر اصلی آب را برای آزمون نشتی اتصالات و اطمینان از صحیح بودن عملیات نصب باز کنید. تذکر: مهره‌ها به‌ قدری محکم بسته نشود که باعث پارگی واشرهای تخت شود. اگر بعد از برقراری جریان آب از مهره‌ها نشتی داشتید، مهره‌ها را تا جایی محکم نمایید که نشتی قطع شود. و بیش از حد محکم نکنید تا شیر آسیب نبیند.

6- شیلنگ توالت مربوط را در جای خود به‌آرامی و با دست ببندید.  شیر توالت یا شیر دوش (شیر حمام) شما اکنون نصب شده و آماده استفاده می باشد.


بازگشت به لیست مطالب آموزشی

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط