خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

نکات نصب روشویی و شیرآلات برای داشتن فضای بیشتر در حمام

نکات نصب روشویی و شیرآلات برای داشتن فضای بیشتر در حمام

امروزه به دلیل کوچک تر شدن منازل به تناسب حمام ها هم کوچک تر شده اند برای داشتن امکانات کافی در حمام نیاز به نصب تجهیزاتی مثل نصب شیرآلات ، نصب روشویی ، نصب کابینت روشویی و ... می باشد که در صورت داشتن اطلاعات کافی می توانید علاوه بر نصب آسان این تجهیزات ، فضای حمام هم به بهترین حالت ممکن قابل استفاده باشد.

·        اگر برای شما امکان پذیر باشد ، کابینت زیر سینک روشویی را بدون پایه انتخاب کنید. غیر از جلوه‌ی ظاهری آن به بزرگ‌تر به نظر رسیدن حمام نیز کمک می‌کند و یک فضای کوچک بالاتر از کف برای قرار دادن وسایل کوچک ایجاد می‌کند و زیبا تر به نظر می رسد.

·        برای بزرگتر به نظر رسیدن حمام از طرح‌ها و الگوهای بزرگ استفاده کنید. الگوهای بزرگ مانند کاغذدیواری‌های راه‌راه حمام را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد و باعث زیبا تر شدن حمام هم می شود.

·        تا حد امکان سینک روشویی را در گوشه‌ها نصب کنید. امکان دارد نصب سینک روشویی پایه‌دار رفت ‌و آمد را در حمام دچاره مشکل کند. نصب یک سینک روشویی در گوشه‌ی حمام بسیار بهتر از نصب آن در رو به روی دوش می باشد. باز و بسته کردن درب دوش معمولاً جلوی دست ‌و پا را گرفته و مزاحمت ایجاد می‌کند به همین منظور از قرار دادن سینک روشویی در جلوی درب دوش حمام خودداری کنید و تا جایی که می توانید در گوشه ها نصب کنید.

·        اگر طبق سلیقه شما باشد ، سینک و کابینت زیر روشویی را گرد انتخاب کنید.  مکان‌های تنگ باعث به وجود آمدن گوشه‌های تیز می‌شوند. اگر گوشه‌ی کمد روشویی در مسیر رفت‌وآمد قرار گیرد بهتر است گرد باشد. یک کمد گرد به بهتر شدن فضا کمک خواهد کرد و علاوه بر فضای بیشتر باعث می شود لبه تیز روشویی ایجاد دردسر یا آسیب به شما نکند.

·         در برخی موارد هم قرار دادن پرده برای دوش که به دو طرف باز و بسته می‌شود می‌تواند فضایی که برای باز و بسته شدن درب آن احتیاج است را حذف کند. وان های حمام می‌توانند در فضاهای کوچک جا شوند. برخی فقط ۱۵۰ سانتیمتر طول دارند پس اگر حمام کوچکتر باشد و قصد نصب وان داشته باشیم بهتر است از پرده استفاده شود تا درب ، که باعث می شود برای نصب سایر تجهیزات فضای بیشتری داشته باشیم.

·        در نصب روشویی در فضای حمام و سرویس بهداشتی ، پیشخوان بالای توالت می‌تواند هم از جنس چوب باشد هم از جنس سنگ. یک پیشخوان اضافی ، فضای کافی را برای قرار دادن وسایل مورد نیاز شما را می تواند تامین کند.

·        در حمام های کوچکتر و در فضاهای تنگ یک آینه‌ی بزرگ‌تر در امتداد دیوار می‌تواند فضای موجود را بزرگ‌تر جلوه دهد.

·        در جایی که فضا کم باشد نصب و قرار دادن یک جا حوله‌ای نواری روی درب حمام می‌تواند بسیار کارآمد باشد. حوله باید درجایی نزدیک به درب حمام باشد و چه جایی بهتر از خود درب حمام ، پس محل آویز حوله را روی درب قرار دهید..

·        در صورت تمایل می توانید کمدی با یک قفسه انتخاب کنید. حتی با یک قفسه هم می‌توانید حوله و دستمال‌های خود را نگه‌دارید و همچنین حمام زیباتری داشته باشید.

·        استفاده از شیر آب دیواری باعث می گردد تا روشویی باریک‌تری داشته باشید که به بزرگ‌تر شدن فضا خیلی کمک می کند. با وجود قدیمی بودن این نوع شیرها برای استفاده از این نوع شیرها هیچ اشکالی در استفاده از آن وجود ندارد.

·        در صورتی که حمام شما کمتر از ۲ متر طول دارد و فضای کافی را برای قرار دادن درب دوش در اختیار شما نمی‌گذارد بهتر است به‌ جای درب از یک پانل شیشه‌ای استفاده کنید. این کار مانع از پاشیده شدن آب در اطراف دوش می گردد و به تمیزی حمام هم کمک می کند.


بازگشت به لیست مطالب آموزشی

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط