خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

 آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

اول از هر چیزی بهتون بگم هر زمان که به فصل تابستان می رسید باید کولر گازی خودتون رو بهش رسیدگی کنید ، چرا که هر وسیله ای که مورد استفاده قرار می گیرد باید هر چند وقت یکبار به آن رسیدگی بشه. شما برای رسیدگی به کولر گازی باید به متخصصین تماس بگیرید اما می خواهیم یکی از مراحل سرویس کردن کولرهای گازی که که خیلی برای شما هم مفید است در ابتدا خیلی خلاصه بهتون توضیح بدهیم و برای توضیحات بیشتر به قسمت پایینی این مقاله رجوع کنید. پسخیلی خلاصه بهتون میگیم که چطور پنل داخلی کولر گازیتون را بشورید. در ابتدا حتما برق کولر گازی رو قطع کنید تا خطرات احتمالی شما را تهدید نکند سپس قابی که جلوی پنل قرار دارد را بدارید و بعد از آن فیلتر ها را بیرون آورده و بعد با فشار زیاد آب بشورید. وحتی تمامی گرد و غبار ها را از سنسور داخلی پاک کنید تا این سنسوری که وظیفه ی کمک به کنترل دما را دارد به خوبی کار کند.  .          

سرویس کردن کولر گازی

هرسال با شروع فصل تابستان برای خنک شدن کولر گازی خود را روشن میکنیم تا از سرمای آن لذت ببریم ولی ما باید توجه داشته باشیم که کولر گازی ما بدون در نظر گرفتن برند یا کشور سازنده آن احتیاج به سرویس دارد و اگر هرچند وقت یک‌بار این کار انجام نشود احتیاج به تعمیر پیدا خواهد کرد .

آموزش ذیل برای سرویس کولر گازی تهیه شده

مرحله اول:

قبل از هر کاری برق کولر گازی خود را قطع کرده تا خطری شما رو تهدید نکند.

 

مرحله دوم:

در این مرحله ابتدا باید قاب جلویی پنل را بازکرده و فیلترهای آن را بیرون کشیده و با استفاده از فشار آب تمیز بشویید به نحوی که خاک و گردوغباری روی آن باقی نماند

 

شستشوی  پنل داخلی

شستن فین‌های یا کویل ها مهمترین قسمت سرویس کولر گازی است، کویلهای کولر گازی وظیفه خنک کردن هوا و تهویه هوا را بر عهده دارند.

شما می‌توانید به‌وسیله یک آب‌پاش (شیشه‌شور) کویل ها  را کاملاً خیس کرده و  با یک برس نرم یا مسواک به‌صورت عمودی روی آن‌ها کشیده تا پرز و گردوخاک آن تمیز شود.

شما برای این موارد باید یک اسپری گاز پاک‌کن تهیه کنید این اسپرها برای تمیز کردن گاز از چربی ساخته‌شده و در تمام مغازه‌ها موجود است شما بعد از تهیه این اسپری می‌توانید آن را روی کویل ها بپاشید تا کف کند و تا ۱ ساعت اجازه دهید که این چربی‌های خوب شسته شده و نرم شود بعد از یک ساعت به‌وسیله شیشه‌شور آب را روی آن اسپری کرده و با یک مسواک و یا برسی نرم ان را کاملا تمیز کنید

 

تذکر: سرویس کولر گازی و تعمیر کولر گازی امری کاملا تخصصی است  لطفا در صورت برخورد با هرگونه مشکلی با کارشناسان مربوطه در این زمینه تماس حاصل فرمایید.


بازگشت به لیست مطالب آموزشی

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط